Bodrum Masaj Salonu

Masajlar

Dünyada her bölgede, özel malzemeler ve geleneksel yöntemlerle uygulanan masaj, bir kültür haline gelmiştir. Birebir temas, yani dokunmanın ön planda olması, masajı diğer meditasyon tekniklerinden sıyırıp daha etkili kılar. Vücudunuza verdiği fizyolojik ve metabolik canlılık, yaşam sevincinizi arttırması, iç huzurunuzu sağlaması, size unutamayacağınız bir deneyim tattıracak.

bodrum masaj salonu

Masaj Çeşitlerimiz


Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı

Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

Medical Masaj

Medical Masaj

Medikal masaj sorunlu vücut fonksiyonlarını eski haline getirmek için uygulanan bir masaj olup diğer masaj türlerinden (Klasik, Swiss, Thai masaj v.b) ayrışmaktadır. Bireyin yaşam kalitesini artırıcı bir fonksiyonu olması nedeniyle iyileşme sürecinde dolaylı olarak pozitif yönde psikolojik bir etki sağlar. Dünyada pek çok ülkede doktor tarafından tavsiye edilen bir uygulamadır. Ayrıca, medikal masaj genel olarak yetişkinlerce tercih edilmesine rağmen anneler tarafından doğum öncesi ve sonrası kendileri ve bebekleri için giderek artan oranda talep gören bir uygulamadır..

Çikolata Masajı

Çikolata Masajı

Çikolata masajı; cildi, gündelik hayatta kaybedilen besleyici mineralleri yerine koyarak canlandırması ile bilinmektedir. Cilt üzerinde peeling etkisi yaparak teni yumuşatan ve pürüzsüzlük sağlayan bu masaj aynı zamanda hücre yenileme mekanizmasını da aktive etmektedir.

Anti Selülit Masajı

Anti Selülit Masajı

Selülit tedavisinde en olumlu sonuç alınan tedavi şekli masajdır. Çünkü masaj kan dolaşımını hızlandırdığı için hem selülit oluşumunu engeller hem de oluşan selülitleri yok eder. selülitin kan dolaşımı lenf dolaşımı ve vücuttaki yağ fazlalığından oluştuğunu düşünürsek bu sonucu doğrulamış oluruz. Ayrıca masaj ile dokularımızın taze oksijen almasını sağlamış oluruz. Selülit masajı lenf ile kan dolaşım sistemini hareketlendirerek dokularımızın yeni oksijenle dolmasını sağlar.

Relax Masajı

Relax Masajı

Avalon'dan Relax Masajı. Genellikle vücudun güne zinde başlamasını sağlayan ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan, genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan bir masaj türüdür. Batı Tekniği ile ve genellikle masaj yağları kullanılarak yapılan bu masajda vücudunuzun şekle girdiğini, kan dolaşıomınızın hızlandığını, kas ve eklemlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Masajı

Avalon'un özel yağları ile ve Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan, masaj yağları kullanılarak yumuşak dokunuşlarla uygulanan bir masaj yöntemidir.Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Uygulama sırasında hem yapılan temas hemde kullanılan yağın kimyasal özelliği, rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir etki bırakmaktadır. Masaj Sonunda kişi günün stresinden kurtularak sağlıklı bir ruh, beden ve zihin gücüne sahip olur.

Bali Masajı

Bali Masajı

Vücudun tamamına güçlü hareketlerle uygulanan masaj el ve ayak bölgesinde yoğunlaşarak etkisini gösterir. Bali masajında kullanılan yağlar son derece çeşitli olup en çok kullanılan meyve ve bitkiler, ananas, hindistan cevizi, çam ve lavantadır. Kişiye özel olarak seçilen kokuların rahatlatıcı ve canlandırıcı etkileriyle, fizyolojik olduğu kadar psikolojik etki de yapan Bali masajı, kendinizi şımartabileceğiniz en keyifli masajlardan biri...

İsveç Masajı

İsveç Masajı

Masaj için özel hazırlanmış çeşitli bitkisel yağlarla uygulanır. İsveç masajı sayesinde kan dolaşımı hızlanırken adele rahatlaması acı ve ağrı giderilmesi ve ruhsal bir rahatlama sağlanır.

Anti-Stres Bal Masajı

Anti-Stres Bal Masajı

Terapist ihtiyacınız doğrultusunda istenilen bölgeye yoğunlaşır. Masaj sırasında terapistin baskısını ve hızını yönlendirebilirsiniz. Balın dengeleyici, rahatlatıcı ve yumuşatıcı özelliği bütün vücudunuzu toksinlerden arındırıcı etkisi sizi İsveç, Thai ve Shiatsu masajı tekniklerinin kombinasyonu ile yapılan bir masajdır. Enerji noktalarına yapılan baskı ve eklem noktalarına yapılan esnetmelerle misafir stresten arındırılır.

Spor Masajı

Spor Masajı

Özellikle Sportif etkinliklerde kullanılan bir masaj türüdür. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler öncelikle ritim, süre ve baskı miktarlarının değişik olmasıdır. Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşınıza özgü olarak uygulanır.

Hint Baş Masajı

Hint Baş Masajı

Baş, Omuz ve boyun bölgesinde özel tekniklerle yapılan hint baş masajı vücudunuzun fiziksel,zihinsel ve ruhsal btünlüğünü bulmasını sağlar ve doğal mekanizmanın harekete geçmesine izin verir.

Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı

Isıtılmış volkanik taşların masaj yoluyla vücut üzerinde gezdirilmesi ve belli noktalarda bırakılması yoluyla kişinin vücudunda ısının bedenin derinine etki etmesini amaçlayan bir masaj türüdür. Masaj ısıtılmış yada soğutulmuş volkanik (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulayarak yapılır. Bu yolla kişi üzerindeki negatif etkinin giderildiğine inanılır.

Thai Masajı

Thai Masajı

Özellikle Tayland'da yaygın olarak uygulanmakta olan thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin'in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Çoğunlukla baskı ve gerdirme hareketlerini kapsamaktadır. Çıplak vücut üzerine uygulanmaz. Yerde ve ince mat üzeridne uygulanır.

Nirvana Refleksioloji

Nirvana Refleksioloji

Masajın temeli ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır. Ayaklar insan vücudunu temsil eder ve her nokta insan vücudunda bir bölgeye karşılık gelir. Bu bölgelerin masaj yoluyla uyarılması ile vücudun buna gereken tepkiyi verdiği inancı ile temellenir.
Belirli noktalara kişinin verdiği tepki ile bu temsil edilen bölgedeki problem saptanmaya çalışılır ve gerek manipülasyonları ile bu bölgedeki sorun giderilmeye çalışılır. Bu nedenle bu masaj türü "denge" masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar, kişiye doğal dengesini kazandırır.

Detox Masajı

Detox Masajı

Lenf yolları takip edilerek yapılan masaj tipidir. Toksin atımını sağlar, lenf ve damar sisteminde dolaşımı düzenleyicidir. Ödem giderici özelliği vardır.

Sultans Touch

Sultans Touch

İki terapistin 4 el eşliğinde yaptığı muhteşem bir ritüeldir, kenidiniz bırakın size özel hazırlanan bitkisel yağlarla, yaydıkları kokular bilinçaltını, sinir sistemini uyarır ve vücudun bedensel ruhsal dengesini masaj eşliği ile sağlar.

Afrika Masajı

Afrika Masajı

Afrikalı masörler tarafından yapılan yoğun nem ve aroma masajıdır. Bütün vücuda kakao yağı ile yapılan anti stres masajından sonra sıcak çikolatanın vücuda sürülmesiyle devam eder. Ginseng ve vitamin E içeren kakaonun cilt yaşlanmasına geciktirici etkisi vardır. Vücudu nemlendirir ve canlandırır. Çikolatanın verdiği koku ve içinde bulunan endorfin maddesi sayesinde mutluluk hormonunun yoğun bir şekilde çalışmasını sağlayıp, gerginliği azaltır, vücut, zihin ve ruhun yenilenmesine yardımcı olur.

Altın Vücut Maskesi

Altın Tüm Vücut Maskesi

Avalon'da Altın, vücuttaki enerji akışının düzenlenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra oksijen üretiminin artmasını, zihin ve ruhun yeniden dengelenmesini sağlar. Özel bir işlemden geçen 24 ayar altınla vücudunuza uygulanan altın maskesi ;hücre fonksiyonlarında dengeleyici etkiler sağlar, cilde nem depolar, ince çizgi ve kırışıklıkları azaltır, hücre yenilenmesini tetikleyip hücrelerin ömrünü uzatır. Bu nedenle altın terapisi en etkili ve doğal anti-aging yöntemlerinden biri olarak bilinir.

Çamur Masajı

Tüm Vücut Kil Maskesi

Avalon konuklarına yepyeni yöntemlerle tarihin derinlerinde kalan doğal güzellik ve sağlık yöntemlerini küçük bir zaman yolculuğunun içinde sunuyor. Bu özel çamurlarla bezenmiş karışımımız ile masajın, rahatlamanın ve gençleşmenin keyfine varın.

Fish Spa

Fish Spa

Yeni balık spa konsepti tamamen yeni ve ferahlatıcı kaplıca tedavisiyle popüler bir alternatiftir. Balık Pedikürü: Ayağınızı bir akvaryumun içine koyuyorsunuz ve yaklaşık 150 tane balık sayesinde ölü ayak derilerinizden kurtuluyorsunuz. Akvaryumun "Garra rufa" isimli balığın dişleri olmadığı için ölü ayak derilerinizi ısırırken siz de hiçbir acı hissetmiyorsunuz. Ayrıca içine bir de sazan balığı koyuyoruz ki sazan balığının egzama gibi ciltteki önemli rahatsızlıklara iyi geldiği zaten biliniyor. Avalon sizin için en iyisini düşünüyor.

Lomi Lomi Masajı

Lomi Lomi Masajı

Hawai dilinde, masaj anlamına gelen "Lomi Lomi" bir veya birden fazla masajcı tarafından yapılan yumuşak Hawai Masajıdır. Sırt ve karın bölgesi üzerinde el ve kol gezdirme. Egzotik tomurcuk kokular ve şifa vaat eden şarkılarla insan adeta rahatlamaya itilmekte.