Bodrum Vücut Bakımı

Vücut Bakımı

Vücut bakımı ciltteki ölü deriyi atıp, toksinlerden arındırıp yenilenmesine yönelik yapılan bakım türüdür.

bodrum vücut bakımı

Vücut Bakımı Çeşitlerimiz


Deniz Tuzu ile Tüm Vücut Bakımı

Deniz Tuzu ile Tüm Vücut Bakımı

Deniz tuzu; deniz suyundan elde edilen, özel tesislerde üretilen bir tuz türüdür. Deniz suyunun özel havuzlarda depolanması, sonrasında güneş enerjisi yardımıyla suyun buharlaştırılması ile elde edilir. Geriye kalan madde deniz tuzudur. Daha sonra bu tuz işlenerek ambalajlanır. Yapısında bol miktarda magnezyum, demir, sülfür ve kalsiyum bulunmaktadır. İçinde bir çok tıbbi özellik bulunduran deniz tuzu mucizevi tuz olarak adlandırılır. İçinde seksenden fazla mineral bulunduran deniz tuzu oldukça faydalıdır. Cilt sorunlarından metabolizma sorunlarına kadar pek çok sorunla savaşan deniz tuzunun kullanım alanları oldukça geniştir. Deniz tuzunun kullanılabileceği alanları ve faydalarını şu şekilde maddelendirebiliriz.

  • 1. Deniz tuzu iyileştirici özelliklere sahiptir. Tırnak hastalıklarını iyileştirir.
  • 2. Saçlarda kullanılır. Saç derisini ferahlatır. İpeksi saçlara sahip olmak için kullanılır. Bir çok kozmetik markasının deniz tuzu spreyleri vardır. Bu spreyler hem saça şekil vermede hem de saç bakımında kullanılan oldukça yararlı spreylerdir.
  • 3. Deniz tuzu metabolizmayı düzenleyen bir etkiye sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır.
  • 4. Rafine edilmemiş deniz tuzunun sakinleştirici etkisi vardır.
  • 5. Vücut peelinginde kullanılan deniz tuzu derideki çatlakları önler. Selülit giderici bir özelliğe sahiptir.
  • 6. Banyo suyuna deniz tuzu eklenirse; cilde esneklik kazandırır ve cildi tazeler. Pürüzsüzleştirir. Antiseptik özelliğe sahip olduğu için cildi korur.
  • 7. Deniz tuzu yüzdeki siyah noktaları ve akneleri de temizleyici bir etkiye sahiptir. Cildi temizler ve yağ dengesini korur.

Kahve Peeling

Kahve Peeling

Avalon'da içerisinde kahve, bitki tozu, kil, aromatik yağ, deniz tuzu bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde vücutta birikmiş olan ödemi atmasıdır. Bakım bitiminde vücutta yenilenme, canlanma, sıkılaşma ve tazelenme sağlanır.

Exfoliating Body Polish

Exfoliating Body Polish

Vücuda uygulanan özel tuz bakımı ile ciltteki ölü deriyi atıp, toksinlerden arındırıp yenilenmesine yönelik bir vücut bakımıdır. Bu muhteşem ölü denizden alınan aromatik yağlarla Energizing/Relaxing salt scrub peeling ile cildiniz ölü hücrelerden arınırken, ipksi bir yumuşaklık ve ışıltı kazanır.
Vücut kesesi, vücut bakımları veya masajdan önce alındığında terapilerinizin daha efektif ve rahatlatıcı olmasını sağlayacaktır.

Thalasso Body Touch

Thalasso Body Touch

Body Wrap, mineral ve elementler açısından zengin içeriği ile cildinizi arındırır, gözenekleri açar, toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlar. Aromaterapi yağların, ölü deniz çamuru ve muhteşem uyumu ile yapılan rahatlatıcı ve arındırıcı bakımımız, içerdiği amino asitler ve vitaminler sayesinde pürüzsüz, yenilenmiş ve yumuşak bir cilt elde etmek isteyenler için en iyi seçim olacak.

Revitalizing Firming Mud

Revitalizing Firming Mud

Deniz Tuzu ve özel aromaterapi yağları ile tüm vücudunuza uygulanacak Aroma Vücut Kesesi ile cildinizin derinlemesine nefes aldığını hissedeceksiniz. Cildin tipine uygun seçilen, maske ile rahatlayıp arındıran vücut bakımıdır. Bu bakım sayesinde duyularınız harekete geçecek ve rahatlık hissini doyasıya yaşayacaksınız.

Chocolate Dream

Chocolate Dream

Vücudunuzdaki problemli alanlara özel, lokal olarak uygulanan, vücuda kaybettiği nemi ve mineralleri kazandıran arındırıcı vücut bakım işlemidir.